ART / Oil paintings / Oil painting 11576022
*
nr 1157 6022
OIL PAINTING
unidentified artist, otydligt signerad, Stockholm, Sweden, 51x77,
Oidentifierad konstnär, otydligt signerad, Stockholmsmotiv, 51x77
Estimate:
800
Sold:
SEK 300
Auction date:
Monday January 22 2018
at 18:41:02
- Bid history
Time
Bidder
Bid
12/1 18:23:30
1
Vinnande bud
- Thema-auction
Jan 22
Stockholm
På Tema Stockholm den 22 januari har vi samlat oljemålningar, akvareller och blandtekniker, litografier och serigrafier, etsningar, gravyrer, och träsnitt av konstnärer som Wilhelm Behm, Ferdinand Bob ...
Read more about Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: motiv från stockholm olja oljemålning oljemålningar otydligt signerad stockholm stockholmsmotiv svensk sverige
-
3217 OIL PAINTING
Anders Liljedahl, composition. Signed, unframed. O..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 19:05
-
3086 OIL PAINTING
Aristodemo Baigler (b. 1928), Italy. Två flickor. ..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 18:31
-
9208 OIL PAINTING
Bror Ljunggren (1884-1939). Skånegård. Signed, dat..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 19:50
-
9388 OIL PAINTING
Calle Nyland (b. 1907), Sweden. "Stora Kumlan, Lju..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 19:00
-
1023 OIL PAINTING
Edward. O. Bowley. Signed, "A lane near Witton". O..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:36
-
8116 OIL PAINTING
Elmar Karimov (b. 1965), Azerbajdzjan. Signed. Oil..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 18:41
*
OIL PAINTING
Read more about Stockholm
nr 1157 6022
OIL PAINTING
unidentified artist, otydligt signerad, Stockholm, Sweden, 51x77,
Oidentifierad konstnär, otydligt signerad, Stockholmsmotiv, 51x77
Estimate: | 800 |
---|---|
Sold: | SEK 300 |
Auction date: |
Monday January 22 2018 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
12/1 18:23:30 | 1 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Jan 22
Stockholm
På Tema Stockholm den 22 januari har vi samlat oljemålningar, akvareller och blandtekniker, litografier och serigrafier, etsningar, gravyrer, och träsnitt av konstnärer som Wilhelm Behm, Ferdinand Bob ...Read more about Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: motiv från stockholm olja oljemålning oljemålningar otydligt signerad stockholm stockholmsmotiv svensk sverige
-
3217 OIL PAINTING
Anders Liljedahl, composition. Signed, unframed. O..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 19:05 -
3086 OIL PAINTING
Aristodemo Baigler (b. 1928), Italy. Två flickor. ..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 18:31 -
9208 OIL PAINTING
Bror Ljunggren (1884-1939). Skånegård. Signed, dat..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 19:50
-
9388 OIL PAINTING
Calle Nyland (b. 1907), Sweden. "Stora Kumlan, Lju..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 19:00 -
1023 OIL PAINTING
Edward. O. Bowley. Signed, "A lane near Witton". O..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:36 -
8116 OIL PAINTING
Elmar Karimov (b. 1965), Azerbajdzjan. Signed. Oil..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 18:41